Polski

A nawet można śmiało powiedzieć, że Gmina pełna ukrytych skarbów!

W ramach realizacji projektu pn. „Szlakiem Dziedzictwa Gminy Rawa Mazowiecka” zaprosiliśmy mieszkańców Gminy Rawa Mazowiecka do wspólnej zabawy – Geocachingu.

Na świecie, w Geocaching, użytkownicy bawią się od około 20 lat i gra ta każdego dnia zyskuje nowych fanów. Chcieliśmy wykorzystać potencjał „podchodów XXI wieku” i pokazać geokeszerom najciekawsze miejsca na terenie naszej pięknej Gminy. Na zorganizowany w Kwiatkowej Zagrodzie event przyjechali geokeszerzy z całej Polski!

Nie każdy geokeszer jest turystą w klasycznym rozumieniu tego słowa, często są to ludzie, którzy przejeżdżając przez teren konkretnej miejscowości czy gminy, przy okazji (wykorzystując aplikację) poznają zlokalizowane na jej terenie ciekawe miejsca, również w ten sposób zwiedzając nie tylko Polskę ale i cały świat.

A ponieważ Geocaching bawiąc uczy, ucząc bawi, zaprosiliśmy do udziału w szkoleniach uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, aby poprzez ciekawą aktywność zmobilizować ich do szukania interesujących miejsc w swojej okolicy, aby mogli przekonać się, że w ich miejscowościach są miejsca godne pochwalenia się oraz…. żeby wzbudzić w nich poczucie tożsamości i dumy z tego, skąd pochodzą. I udało się! Na terenie Gminy mamy założonych ponad 30 skrytek geocachingowych! Ale jest jeszcze mnóstwo wyjątkowych miejsc, które czekają na odkrycie.

Poza tym Geocaching genialnie integruje pokolenia, ponieważ to właśnie dorośli są bezcennym źródłem wiedzy o okolicy oraz wspólnie z młodym pokoleniem mogą bawić się w poszukiwanie skarbów, spędzając razem czas aktywnie, pożytecznie i co najważniejsze – wspólnie.

Chcesz zacząć się bawić a nie wiesz jak? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 46 814 51 89, poprowadzimy krok po kroku.