Polski

Przystanek Przystanek Wołucza

Zaprasza na warsztaty „Strefa eko – wiklina papierowa” oraz „Eko święta – ozdoby z wikliny papierowej”, które bazują na historii wsi związanej z funkcjonującą tam papiernią.

Przystanek Przystanek Wilkowice

Zaprasza na warsztaty „Jak to z jajkiem było”, „Kod kreskowy wsi”, „Jabłko różane”, „Zamotane różanki” czy „Barwne kwiaty”, które odwołują się do najsilniej zakorzenionego w tej części Gminy folkloru i tradycji ludowych.

Przystanek Przystanek Stara Wojska

„Siatkówka w plenerze” i pokaz strażacki to oferta, która bazuje na sportowo-strażackich tradycjach związanych z sołectwem Stara Wojska.

Przystanek Przystanek Rossocha – Rogówiec

Zaprasza na warsztaty „Rolnictwo wczoraj i dziś”, „Chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym”, których podstawę stanowią tradycje rolnicze mieszkańców sołectwa połączone z nowoczesnymi maszynami i sprzętem na miarę XXI wieku.

Przystanek Przystanek Pukinin

Zaprasza na warsztaty „EKO zabawka”, „Na pachnącej łące”, „Zabierz las do domu” oraz „Zielona śmieciarka”, których podstawę stanowią produkty naturalne zebrane w pobliskim lesie oraz recykling przedmiotów codziennego użytku.

Przystanek Przystanek Pasieka Wałowska

Zaprasza na warsztaty „Wianki z Pasieki”, „Pora na porkę” oraz quest „Szukamy ziół o określonych właściwościach”, pozwolą na odkrycie darów natury, które można spotkać w najbliższej okolicy.

Przystanek Przystanek Matyldów

Zaprasza na warsztaty „Kolorowe pierogi” i „Zielone kopytka”, podczas których tylko sobie znanym sposobem Gospodarze Przystanku potrafią „wyczarować” pierogi, które zachwycają kolorami.

Przystanek Przystanek Kurzeszyn

Zaprasza na warsztaty „Ciasteczko z historią w tle”, „Szef kuchni poleca! Warsztaty kulinarne z KGW” oraz „Zakręcone kwiatki”, których podstawę stanowią lokalne produkty oraz bogata historia wsi.

Przystanek Przystanek Julianów

Warsztaty „Dębowa motanka”, „Wizyta w Zagrodzie pod Dębami”, „Rodzinne muzykowanie pod dębami”, „Pirografia – ozdabianie drewna ogniem” oraz „Sadzimy dęby” i „Ekologia sprawą każdego z nas”.

Przystanek Przystanek Huta Wałowska Janolin 

Zaprasza na warsztaty „Jak to ze lnem było”, „Filcowanie czas start – od owieczki do niteczki”, „Zdrowy nakolannik” czy „Na borówki”, których podstawą są lokalne produkty takie jak len, borówki oraz wełna owcza.

Przystanek Przystanek Garłów

Zaprasza na warsztaty „Sensoryka natury” oraz „Zwierzęta mocy” prowadzone przez wykwalifikowaną terapeutkę z wieloletnim doświadczeniem.

Przystanek Przystanek Boguszyce

Zaprasza na warsztaty „Natura w ramce”, których podstawę stanowią surowce występujące w naturze.

Legenda:
Gastronomia Gastronomia
Kościoły Kościoły
Muzeum Muzeum
Noclegi Noclegi
Pomnik przyrody Pomnik przyrody
Przystanek Przystanek
Rekreacja Rekreacja